Pro děti levně

Hledat

Výrobci

Newsletter

CenovýRádce.cz TOPlist
Provozovatel obchodu:

prodetilevne.cz - Jaroslav Jiráň

Kobylnice 10

Kutná Hora

284 01

Dodavatel je plátcem DPH.

IČ: 629 51 297

DIČ: CZ7712223343


 

tel: 603 193 911Email: pleny@prodetilevne.cz

Číslo účtu pro bezhotovostní platby: 428235329/0800

 

Prodej dětských potřeb: kojenecké potřeby, obuv, oblečení


Reklamace:

Email: pleny@prodetilevne.cz


Dodací adresa (adresa pro poštovní zásilky, reklamace): 

Jaroslav Jiráň

Kobylnice 10
284 01 Kutná Hora


Chcete-li se na něco zeptat, nebo máte jakýkoliv problém neváhejte nás

kontaktovat na pleny@prodetilevne.cz

A to v pracovní dny od 8:30 - 17:00 hodin.

Budeme se vám snažit pomoci co nejrychleji a nejlépe.

 

JAK NA VELIKOST OBUVI

Jak zvolit správnou velikost obuvi?

Dětská noha roste, ale obuv nikoliv. Pro všechny rodiče je jistě velmi důležité pravidelně kontrolovat, zda dítě z obuvi nevyrostlo. U batolat se doporučuje tato kontrola 1x měsíčně, u předškoláků a mladších školáků jednou za 2 až 3 měsíce, u starších školáků po 4 až 5 měsících a u 15 až 20-ti letých po půl roce. Pro správné a pohodlné měření existuje několik metod, avšak po našich zkušenostech doporučujeme jako nejpraktičtější měřidlo PLUS 12.

Nové boty je důležité dítěti kupovat včas, hned když je to zapotřebí. V souladu s růstem nohou platí – čím menší dítě, tím více párů za rok. Poškození nohou vzniká, jestliže trvale nosíme krátkou obuv. Abyste předešli trvalému poškození nohou u vašeho dítěte, tak je důležité správné měření velikosti nohou a současně i obuvi. V dnešní době se na trzích objevuje více druhů značení velikostních čísel a není možno se spolehnout na velikost, která je uvedena na obuvi. Proto se může snadno stát, že velikost obuvi nesouhlasí s velikostí nohy. Je tedy nutné si umět správně změřit nejenom velikost nohy, ale i obuvi. K tomuto Vám poslouží měřidlo PLUS 12. Toto měřidlo je určené nejenom pro děti, ale i pro dospělé.

Nejprve Vám uvedeme 3 nejoblíbenější metody, jak zjistit velikost obuvi a také vysvětlíme, proč tyto metody nefungují:
1. Zeptat se dítěte – dětský nervový systém se teprve vyvíjí, proto tato metoda zásadně nemůže fungovat. Děti mají sníženou hranici citlivosti na tlak a bolest, proto nám nemohou s určitostí potvrdit, že jim obuv nepadne. Skutečnost, že děti nosí převážně krátkou obuv může zapříčinit, že si na to děti zvyknou, a proto označují i moc malé boty za vyhovující
2. Hra s patou – přitom se zkouší, jestli mezi patou dítěte a obuví se dá strčit jeden prst. Tato metoda by byla geniální, ale děti při tomto způsobu „rolují“ prsty a tím pádem nožičku posunou o kousek dopředu, aby udělaly prstu místo. Takže to vypadá, že obuv vyhovuje.
3. Aby se zjistila délka obuvi, přikládá se chodidlo na podešev. Avšak abychom zjistili, jestli je obuv vhodná, potřebujeme znát i vnitřní délku obuvi. Tato metoda tedy nepřináší žádný rozumný výsledek, jelikož se při ní vychází z délky vnější strany obuvi a nikoli z té vnitřní.

Špatné výsledky výzkumného projektu a udivení, že nebyla doposud rodičům poskytnuta žádná možnost k jednoduchému přezkoušení vhodné délky dětské obuvi vedly k vývoji měřidla 'Plus12'. Toto měřidlo změří nejen nohu, ale i vnitřní prostor obuvi! Při měření nohou přidá 'Plus12' automaticky ke skutečné délce 12mm! Tak máme okamžitě změřenou potřebnou vnitřní délku pro vhodnou obuv.
OBJEDNEJTE SI PLUS 12 !!!

 

Tak se to dělá:

Délka nohy
: „Plus 12“ vytáhnout a změřit obé bosé, popř. v tenkých ponožkách obuté dětské nohy. Přečíst naměřenou hodnotu v milimetrech (tzn. Délka nohy + 12mm potřebné délky k tomu)
Délka obuvi: „Plus 12“ vložit do obuvi a vytáhnout. Přečíst hodnotu naměřenou v milimetrech (tzn. Vnitřní délka obuvi)
Výsledek: Pokud jsou obě hodnoty shodné, obuv je vhodná!
Naše firma FARE, spol. s r. o. je výhradním dovozcem tohoto rakouského měřidla.
Lze si jej u nás objednat za cenu Kč 295,-- + DPH.


Jak často by se měla překontrolovat délka obuvi?
Noha dítěte velmi rychle roste, mění se v délce, šířce i v proporcích. Noha malého dítěte roste v průměru 15 až 18 mm za rok, u starších dětí 8 až 12 mm. To znamená, že ve věku 2-3 let potřebují děti 2 až 3 velikosti obuvi za rok, v předškolním věku 2 velikosti obuvi a ve školním věku 2 až 3 velikosti obuvi ročně.

Věk

Doporučená
Překontrolování

1-3

každé tři měsíce

3-6

každé čtyři měsíce

6-10

každých pět měsíců

Jestliže přichází zhruba 98% dětí na svět se zdravýma nohama, potom nestojí nic v cestě, aby tomu tak mohlo být i v dospělosti.

Z odpovědnost leží tedy na nás – dětské nohy potřebují hodně let k tomu, než je jejich vývoj ukončen a než jsou jejich kosti, svaly a tkáně stabilní a přesto pohyblivé. O co lépe je během těch prvních let operováváme, o to více jsou vyzbrojeny pro budoucnost. Pro všechny z nás znamená chození, běhání a skákání jako něco samozřejmého, přičemž vycházíme z toho, že naše chodidla prostě „fungují“.

Dejte i Vašim dětem šanci žít s touto samozřejmostí – umožněte jim rozmanitý pohyb a vhodnou obuv!


 


TOPlist


Hlavní stránkaHlavní stránka

Košík  

(prázdný)

KONTAKTY

Email:
pleny@prodetilevne.cz

Telefon:
+420 603 193 911


Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Akční nabídka

Momentálně nejsou žádné slevy