Pro děti levně

Hledat

Výrobci

Newsletter

CenovýRádce.cz TOPlist
Sandálky, sandály 1 položek zboží

Dětská noha potřebuje péči. Noha se skládá z 26 kostí a kůstek, které jsou spojeny pevně a pružně vazy. Pohyb nohou obstarává 30 svalů. Je to jedna z nejsložitěji vystavěných částí lidského těla. O to důležitější je její zdravý vývoj. Dětem ve věku do tří let rostou nohy velmi rychle, v někdy až o tři čísla ročně! Proto je jim potřeba pravidelně měřit a kontrolovat velikost nožiček a používané obuvi a včas tak zjistit, zda dítě z obuvi nevyrostlo. Dětský „botníček“ je třeba obměňovat častěji, než jsme zvyklí u sebe. I u starších dětí je dobré nezapomínat na kontrolu růstu nohou. Lidské chodidlo roste asi až do 20. roku života. Pro letní období potřebují děti nejméně dva typy obuvi. V chladnějších letních dnech je obouváme do bot uzavřených, v teplých dnech jim bude nejlépe v obuvi otevřených střihů, nejvhodnější jsou sandálky s pevnou patou. Ať už zvolíme ten či onen typ, měli bychom se při nákupu obuvi řídit několika základními pravidly, která jsou shodná pro všechny věkové skupiny dětí.
Nejvděčnějším materiálem je přírodní useň. Dětem se nohy poměrně hodně potí, zvláště v teplých měsících. Ze všech částí se nohy nejvíce potí na šlapkách, proto dáváme přednost botám, které mají stélky (vložky) z usně či textilií, které dobře sají pot. Vhodnější jsou boty, které mají stélky vyndávací, aby se boty mohly lépe vysušit a vyvětrat. Pro správné mikroklima v botičkách je žádoucí i vhodná (savá) podšívka. Kvalitu botiček zkontrolujeme zrakem i hmatem. Dáváme pozor hlavně na kvalitní šití, nežádoucí vybouleniny ve stélce, na nevhodné umístění švů v oblasti palcového či malíkového kloubu, vystouplé spojení vrchových materiálů (bez zkosení), sledujeme rovněž umístění ozdob, spon a přezek, které mohou při chůzi tlačit nebo poranit.
Uzavřené botičky by měly mít před prsty volný prostor, tzv. nadměrek (10 – 15 mm). U sandálků může být nadměrek menší (5 – 10 mm). Polovina nadměrku slouží jako rezerva pro volný pohyb prstů, druhá pro růst.Společnost FARE se snaží všechny tyto podmínky splňovat a vyjít tak všem dětem a jejím maminkám vstříc.

Naše typy pro vaše děti:

Sandálek s pevnou patou. Tyto boty nabízíme od velikosti 18 až do velikosti 35. Pevná pata zajišťuje správnou fixaci a postavení nohy v obuvi. Pásky na velcro (suchý zip) umožňují snadnější utažení obuvi.


Celoroční obuv je vybavena pevným opatkem a tužinkou. Podešev je ohebná a lehká. Módní design dodává obuvi potřebnou atraktivitu.

Zimní obuv- ohrňáček. Může vaše dítě nosit jako vyšší obuv pod kalhoty. Obuv ovšem ocení i malé parádnice, které rády chodí v sukýnce. U obuvi lze ohrnout límeček tak, že horní lem zdobí kožešinka, která patří do výbavy podšívkového materiálu

Košík  

(prázdný)

KONTAKTY

Email:
pleny@prodetilevne.cz

Telefon:
+420 603 193 911


Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Akční nabídka

Momentálně nejsou žádné slevy